Dominik Dán: Konečne normálna vražda
Najpredávanejší slovenský autor napísal už svoju tridsiatu siedmu knihu. Jeho meno je zárukou kvalitne vystavaných dialógov, premyslených slučiek a logických súvislostí, ktoré vyšetrovatelia z kancelárie 141 postupne prepájajú, aby sa dostali na koreň zločinu. Kniha je vhodným darčekom pre zberateľov „dánoviek“ a aj pre tých, ktorí sa zatiaľ do čítania jeho kníh nepustli. Každá kniha sa totiž dá čítať aj samostatne.
Kniha vychádza 8.12.2023.
Deviaty diel série o Steinovi a Barbaričovi sa tentoraz zameriava na kaprála Jaroša, ktorý vyšetruje záhadný prípad v Trnave. Kráľ slovenskej historickej detektívky si na každom príbehu dáva zvlášť záležať a do detailov študuje informácie o období za vlády Rudolfa II. Atmosféra jeho série je tak nesmierne autentická. Kniha určite poteší milovníkov detektívok, slovenskej beletrie, napätia a histórie.
Camilla Läckberg: Kukučie vajce
Trojlístok krimi žánru uzatvára novinka od švédskej autorky, ktorá opäť pokračuje vo svojej najúspešnejšej sérii odohrávajúcej sa v malom mestečku Fjällbacka. Máte radi seriál Vraždy v Midsommeri? Toto je čosi podobné, len na švédsky spôsob – postavy v jednotlivých knihách sa navzájom poznajú a sú prepojené, no vždy sa nájde zločinec, ktorý rozvíri vody studeného Severného mora.
Slovenský autor je zárukou dobre napísanej, satirickej a myšlienkovo hlbokej literatúry. Jeho nová kniha je však iná, než predošlé. Je to akoby kalendár-nekalendár. Autorove zápisky a spomienky mapujú dynamické roky 2020-2021, kedy sa svet obrátil hore nohami. Prečítať by si ju mal každý, kto túži po príjemnej oddychovke, ktorá však nenechá poľaviť ani mozgovým závitom.
Jozef Heriban: Garážové Libertango
Autor sa knižne vrátil po desiatich rokoch a to vo veľkom štýle. Heribanova kniha je o tanci – nielen tom fyzickom a zábavnom, no aj myšlienkovom. Hlavnou postavou je Michal, ktorý má rasistické sklony napriek veľkej snahe ubrániť sa im. Všetko sa zmení, keď ubytuje v garáži svojho domu manželský utečenecký pár s dvomi malými deťmi...
Román slovenskej autorky, finalistky ocenenia Anasoft litera je iná, než jej predošlé. Je osobná a sleduje život rodín v jednom dome počas storočia. Rôzne charaktery, nazerania na život a niekedy nepochopiteľné konanie autorka nekomentuje, len opisuje. V Storočí sa nájdeme naozaj všetci a ak nie, tak v ňom určite odhalíme niekoho z nášho okolia.
Umberto Eco: Meno ruže (komiks)
Taliansky autor, ktorého literárne diela pozná celý svet, sa zapísal do histórie aj svojím románom Meno ruže z prostredia stredovekých rehoľných rádov a inkvizície. Kniha prvýkrát vyšla v roku 1980, slovenský preklad bol vydaný v roku 1991. Dodnes sa predalo viac ako 10 miliónov výtlačkov. Teraz vychádza prvý diel z dvoch častí v komiksovej verzii s fascinujúcimi ilustráciami Mila Manaru.
Michail Šiškin: Moje Rusko: Vojna či mier?
Táto kniha je, prosto, dôležitá. Eseje ruského autora žijúceho vo švajčiarskom exile o svojom vlastnom národe upriamujú pohľad aj na aktuálny konflikt. Vďaka Šiškinovi sa ruskému národu dostanete pod kožu, pochopíte, prečo koná a žije v podmienkach, ktoré mu najväčšia krajina na svete ponúka.
Reedícia jednej z najkomplexnejších kníh o dejinách nášho svetadielu. Je považovaná za jeden z najvýznamnejších opisov súčasných európskych dejín, predovšetkým pokiaľ ide o dejiny východnej Európy. Kniha má aktualizovaný a zrevidovaný text a novú obálku. Titul zaujme milovníkov histórie, pedagógov, študentov či nadšencov dejín.
Ďalšie novinky a zaujímavé tituly nájdete na stránke www.slovart.sk.
Nechajte sa inšpirovať!