Vo štvrtok 6. 6. o 6 je uvedenie a krst novej knihy Juraja Červenáka – Les prízrakov. Je to už jeho šiesta kniha z cyklu historických detektívok. Akciu bude moderovať Rudi Rus v kníhkupectve Martinus na Obchodnej ulici.
V sobotu 8. 6. 2019 zavíta do Košíc svetoznámy ilustrátor Yuval Zommer v rámci festivalu detskej knihy Punktík. V Tabačka Kulturfabrik pripraví pre deti výtvarný workshop: How to drow all kinds of bugs (Ako nakresliť všetky druhy chrobáčikov). Punktík okrem toho ponúka aj divadlo, koncert či autorské čítanie pre deti.
By Design konferencia je už na Slovensku pojmom. Stretávajú sa tu všetci dizajnéri a to nielen zo Slovenska, ale aj okolitých krajín. Vydavateľstvo SLOVART tam bude mať v sobotu 8. 6. 2019 svoj predajný stánok s „dizajnovou“ literatúrou.
Najväčšou udalosťou júna bude beseda a autogramiáda s Paolom Giordanom. Autor bestsellerov Osamelosť prvočísiel, Ľudské telo a Čierna a strieborná k nám zavíta v rámci festivalu Dolce vitaj. Nový román Paola Giordana – Požierači neba - vyšiel len nedávno a preto sa na besede určite bude hovoriť aj o tejto novej knihe. Takže v utorok 11. 6. o 18:00 sa vidíme v Martinuse na Obchodnej ulici.
Vo štvrtok 13. 6. 2019 o 19:00 sa stretneme v bratislavskom kníhkupectve Artforum, aby sme sa porozprávali o knihách, ktoré poukazujú na našu neslávnu históriu prvého Slovenského štátu. Besedovať sa bude o knihách Jozef Tiso - kňaz, politik, kolaborant a Alexander Mach.
Od piatku 14. 6. až do nedele 16. 6. sa bude konať už 6. ročník multižánrového bratislavského knižného festivalu BRaK v Novej Cvernovke. Témou tohtoročného festivalu je MELANCHÓLIA. Nebude chýbať predajná výstava kníh malých vydavateľstiev a knižných projektov a časopisov, výstavy, stretnutia s autorkami a autormi, divadlo, tvorivé dielne, koncerty – jednoducho to najlepšie z knižnej tvorby zo Slovenska a okolitých krajín, a tam predsa Vydavateľstvo SLOVART nemôže chýbať!
Poslednou besedou bude Odkaz Anny Frankovej. Tá by tento rok oslávila 90. narodeniny a pri tejto príležitosti sa vo štvrtok 20. 6. 2019 o 18:00 stretneme v Martinuse na Obchodnej ulici. Beseda je organizovaná v spolupráci s nadáciou Milana Šimečku, ktorá zastrešuje putovnú výstavu o Anne Frankovej. Témou bude diskriminácia a dôležitosť poučenia sa z chýb minulosti. Otto Frank, Annin otec, v jednom z rozhovorov v roku 1970 povedal: „Nemôžeme zmeniť, čo sa stalo, ale môžeme sa z minulosti poučiť a uvedomiť si, čo môže diskriminácia a prenasledovanie spôsobiť nevinným ľuďom. Myslím si, že všetci máme povinnosť bojovať proti predsudkom.“ A preto je dôležité aby sa o téme extrémizmu a diskriminácie stále hovorilo.