Taliansky autor Paolo Giordano si svojim románom Osamelosť prvočísiel získal srdcia nielen čitateľov, ale aj odbornej verejnosti. Za svoju prvotinu získal viacero literárnych ocenení vrátane prestížnej ceny Premio Strega a dostala sa aj na filmové plátna. Najnovší román Požierači neba, ktorý práve vychádza vo Vydavateľstve SLOVART, čitateľa ľahko vtiahne do silného a podmanivého príbehu. Tento aj predchádzajúce romány autora do slovenčiny preložila Mária Štefánková.
„To ako vášnivo popísal pocit byť mladý a zúfalý, bude v čitateľovi rezonovať veľmi dlho.“ - USA Today o knihe Osamelosť prvočísiel
„Dojemná meditácia o živote, strate a zo všetkého najviac o láske.“ - US Weekly o knihe Čierna a strieborná
„Krásny, silný, emocionálny a skrz-naskrz aktuálny román...“ Esquire o knihe Požierači neba
O knihe
Letá na vidieku sú pre Teresu časom neskonalej nudy. Dni sa vlečú a ona zabíja čas pozorovaním babičky pri čítaní detektívok a otca, ktorý sa ďaleko od úradu a manželky v Turíne mení na celkom iného človeka. Jedného dňa však konečne zbadá aj troch chlapcov z vedľajšieho statku, ktorí žijú v akejsi komúne, nechodia do školy, no vedia množstvo užitočných vecí a sprevádza ich množstvo fám. Pre Teresu sa ten ospalý kút na juhu Talianska razom stáva najdôležitejším miestom na svete. A v strede tohto jej nového sveta stojí Bern, čo priťahuje ostatných ako magnet a posúva ich za hranice dovoleného.
O autorovi
Paolo Giordano (1982) sa narodil v Turíne a povolaním je fyzik. Debutoval románom Osamelosť prvočísiel (La solitudine dei numeri primi, 2008, SLOVART 2012), za ktorý získal viacero literárnych ocenení vrátane prestížnej ceny Premio Strega. Román sa v Taliansku zakrátko stal bestsellerom, autora medzinárodne preslávil a v roku 2010 podľa neho natočili rovnomenný film. Úspešný bol aj Giordanov druhý román Ľudské telo (Il corpo humano, 2012, SLOVART 2014), v ktorom opisuje vplyv vojnového konfliktu na psychiku človeka a medziľudské vzťahy. Autorov tretí román Čierna a strieborná (Il nero e l'argento, 2014, SLOVART 2015) kritika označila za sčasti autobiografický.